7 spalio, 2024

ACTIVECITEZENS.LT

Aktualios sporto ir sveikatos naujienos

Celiulito mažinimas – nuo ko pradėti?

Celiulito mažinimas

Ar kada nors žiūrėjote į veidrodį ir jautėtės nusivylusi dėl esamo celiulito tam tikrose kūno vietose? Jūs ne vieni. Celiulitas tam tikru gyvenimo laikotarpiu kamuoja beveik 90 % moterų. Tačiau kas yra celiulitas ir kodėl jis atsiranda? Pasinerkime į mokslinę celiulito esmę ir panagrinėkime veiksmingas jo mažinimo priemones.

Kas yra  celiulitas ir nuo ko jis atsiranda?

Celiulitas atsiranda, kai riebalų sankaupos prasiskverbia pro po oda esantį jungiamąjį audinį, todėl atsiranda gumulėlių, įdubimų. Dėl skirtingo riebalų pasiskirstymo, raumenų ir jungiamojo audinio struktūrose jis dažniau pasireiškia moterims. Tokiems veiksniams, kaip genetika, hormonų pokyčiai ir pasirinktas gyvenimo būdas, tenka svarbus vaidmuo jam atsirasti.

Medicininis požiūris

Celiulitą lemia šie veiksniai: hormonų pokyčiai, genetika, kūno riebalų procentas ir amžius.

Hormonų įtaka

Hormonai atlieka lemiamą vaidmenį formuojantis celiulitui. Pavyzdžiui, estrogenas gali turėti įtakos riebalinių ląstelių didėjimui ir jungiamojo audinio silpnėjimui, todėl celiulitas tampa dar ryškesnis. Moterims senstant, ypač apie menopauzę, mažėjantis estrogenų kiekis gali pabloginti celiulito matomumą.

Celiulito mažinimas 1

Genetiniai ir gyvenimo būdo veiksniai

Genetinis polinkis gali nulemti odos struktūrą, tekstūrą ir kūno tipą, o tai turi įtakos celiulito ryškumui. Be to, gyvenimo būdo pasirinkimai, tokie kaip mityba, fizinis aktyvumas ir rūkymas, gali turėti įtakos celiulito atsiradimui ir matomumui. Prasta kraujotaka ir limfos drenažas, kuriems dažnai turi įtakos šie veiksniai, taip pat gali prisidėti prie celiulito formavimosi.

Paprasti gyvenimo būdo pokyčiai taip pat gali turėti įtakos celiulito atsiradimo ir mažinimo procesams. Reguliari mankšta, ypač jėgos treniruotės, gali padėti tonizuoti raumenis ir sumažinti celiulito atsiradimą. Labai svarbus vaidmuo tenka ir subalansuotai mitybai, kurioje gausu vaisių, daržovių ir vandens. Nepamirškite, kad šie pokyčiai naudingi bendrai sveikatos būklei palaikyti, o ne tik celiulitui mažinti.

Celiulito mažinimo būdai

Siekiant sumažinti celiulitą, atsirado keletas pažangių gydymo būdų, kurių kiekvienas naudoja skirtingas technologijas ir metodus. Šios procedūros dažnai pranoksta vietinių kremų ar gyvenimo būdo pakeitimų galimybes ir užtikrina ryškesnius ir ilgiau išliekančius rezultatus.

Gydymas lazeriu – lazerinis gydymas, pvz., „Cellulaze”, nukreiptas į celiulitą iš po odos. Po oda įterpiamas mažytis lazerio pluoštas, kuris suardo po oda esančias kietas juostas, dėl kurių matome celiulitą. Šis procesas taip pat storina odą ir didina jos elastingumą. Klinikiniai tyrimai parodė, kad šis gydymas gali trukti metus ar ilgiau.

Radijo dažnio (RF) terapija – įskaitant tokias procedūras kaip „Thermage”, naudoja radijo dažnio energiją dermai ir po ja esantiems audiniams šildyti, taip skatindama kolageno gamybą. Tai gali pagerinti odos struktūrą ir elastingumą, sumažinant patį celiulito. Rezultatus galima pastebėti po kelių procedūrų per kelis mėnesius.

Kriolipolizė (riebalų šaldymas) – išpopuliarėjusi tokiomis procedūromis kaip „CoolSculpting”, apima po oda esančių riebalų ląstelių užšaldymą, dėl kurio jos žūsta ir yra absorbuojamos organizmo. Nors ši procedūra pirmiausia naudojama riebalams mažinti, ji taip pat gali turėti įtakos celiulitui, nes sumažina riebalų kiekį, spaudžiantį odą.

Akustinių bangų terapija (AWT) – AWT garso bangomis stimuliuojamas jungiamasis audinys celiulito pažeistose vietose. Šis neinvazinis gydymas gali pagerinti odos elastingumą ir sumažinti celiulito įdubimus. Norint pasiekti pastebimų rezultatų, paprastai reikia kelių seansų.

Subcizija – šią procedūrą atliekantis dermatologas po oda įveda adatą, kad suardytų celiulito įdubimus sukeliančias skaidulines juostas. Žurnale „Dermatologic Surgery” paskelbtame tyrime nustatyta, kad kai kuriems pacientams ši procedūra pagerino celiulito išvaizdą iki dvejų metų.

Injekcinis gydymas – pastaruoju metu moterų sėdmenų celiulito gydymui patvirtintos injekcinės priemonės, tokios kaip Qwo (kolagenazė clostridium histolyticum-aaes). Šios injekcijos veikia suardydamos kolageno juostas, sukeliančias įdubimus. Gydymo metu per kelis mėnesius atliekamos kelios injekcijos.

Celiulito mažinimas 2

Veiksmingumas ir svarstymai

Šių procedūrų veiksmingumas gali skirtis priklausomai nuo individualaus odos tipo, celiulito sunkumo ir kitų veiksnių. Daugumai procedūrų reikia kelių seansų ir jos gali sukelti laikiną šalutinį poveikį, pavyzdžiui, mėlynes ar skausmingumą. Svarbu turėti realių lūkesčių ir suprasti, kad nors šios procedūros gali sumažinti celiulito išvaizdą, jos gali jo visiškai nepašalinti.

Profesinės rekomendacijos

Norint nustatyti tinkamiausią gydymą, labai svarbu pasikonsultuoti su sertifikuotu dermatologu arba plastikos chirurgu. Šie specialistai gali pateikti rekomendacijas, atsižvelgdami į konkrečią asmens būklę ir pageidaujamus rezultatus.

Apibendrinant galime teigti, jog celiulitas – dažna, tačiau dažnai neteisingai suprantama odos būklė – yra unikalus iššūkis kosmetikos procedūrų srityje. Nepaisant to, kad celiulitas yra paplitęs, joks sprendimas negarantuoja visiško jo išnykimo, daugiausia dėl jo daugialypės prigimties, kurią lemia genetika, gyvenimo būdas ir hormoniniai veiksniai. Tačiau medicinos technologijų ir gydymo būdų pažanga suteikia naujų vilčių ir galimybių tiems, kurie siekia sumažinti jos išvaizdą.

Pažangūs gydymo būdai, tokie kaip lazerio terapija, radijo dažnis, kriolipolizė, akustinių bangų terapija, subcizija ir injekcinis gydymas, praplėtė veiksmingo celiulito valdymo galimybes. Kiekvienas iš šių gydymo būdų turi savų privalumų, apribojimų ir tinkamumo kriterijų. Gydymo būdo pasirinkimas labai priklauso nuo individualių veiksnių, tokių kaip celiulito sunkumas, odos tipas, bendra sveikatos būklė ir asmeniniai pageidavimai.

Asmenims, svarstantiems apie šias procedūras, labai svarbu pasitarti su medicinos specialistais, ypač sertifikuotais dermatologais arba plastikos chirurgais. Šie specialistai gali suteikti individualius patarimus, atsižvelgdami į konkrečias asmens sąlygas ir estetinius tikslus. Be to, labai svarbu nustatyti realistiškus lūkesčius. Dauguma gydymo metodų suteikia galimybę pagerinti, o ne visiškai išgydyti, ir rezultatai gali skirtis priklausomai nuo asmens.

Žvelgiant iš platesnės sveikatos ir geros savijautos perspektyvos, taip pat svarbu pripažinti subalansuoto gyvenimo būdo vaidmenį. Reguliari mankšta, visavertė mityba ir pakankamas drėkinimas, nors ir nėra tiesioginiai vaistai nuo celiulito, labai prisideda prie bendros odos sveikatos ir gali papildyti profesionalias procedūras.

Galiausiai celiulito mažinimo kelionė yra susijusi ne tik su procedūromis, bet ir su savo kūno pažinimu ir supratimu. Reikia rasti pusiausvyrą tarp kosmetinių patobulinimų siekimo ir savęs priėmimo bei pozityvaus požiūrio į kūną puoselėjimo. Pasaulyje, kuris nuolat vystosi, atliekant naujus mokslinius tyrimus ir tobulėjant technologijoms, svarbiausia išlikti informuotam ir priimti sprendimus, atitinkančius asmeninę sveikatą ir gerovę.

***

Šiame straipsnyje pateikta informacija skirta tik švietimo tikslais ir nepakeičia profesionalaus gydytojo patarimo, diagnozės ar gydymo. Šio straipsnio autorius ir leidėjas neatsako už bet kokį neigiamą poveikį ar pasekmes, atsiradusias dėl šiame straipsnyje aptartų pasiūlymų, preparatų ar procedūrų naudojimo.